Her Kitapta Yeni Bir Sen

Acar Group bünyesinde kurulan ABM Yayınevi yayıncılık hayatına 2011 yılında başladı. Adını Acar Bilgi Merkezi’nden alan ABM Yayınevi edebiyat, tarih, sanat, araştırma, akademik, ekonomi, çocuk, gençlik ve popüler kategorilerde faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

ABM Yayınevi yerli yazarların yanı sıra yabancı yazar ve araştırmacıların kitaplarını portföyüne katarak, seçkin yayınları bünyesine katmayı hedefliyor. İlkeleri ve prensipleri doğrultusunda yayınlar seçen, bu yayınları deneyimli ve ilgili editörler ile harmanlayıp yayınlayan şirketimiz, özellikle çocuk kitaplarına ayrı bir hassasiyet göstermektedir.

ABM Yayınevi kültüler yayınlar çalışmalarını da profesyonel ekiple sürdürmektedir. Firmalara yönelik prestijli yayın ve kitap projelendiren ABM Yayınevi şirketlerin kendi sektörlerine yönelik konularda isteğe göre belgesel nitelikte butik kitaplar hazırlamaktadır.

Basılı yayınların yanısıra elektronik yayıncılıkta da çalışmalarını sürdürüyor. Yerli ve yabancı yazar ve araştırmacıların yanı sıra, ülkemiz bilimcilerin sosyal, fen ve tıp alanında ürettikleri basılı kitapları, çalışmaları ve süreli yayınları elektronik veri tabanında toplayarak küreselleşen dünyada bilginin üretilmesini paylaşımını kolaylaştırmayı da amaçlıyor.

Proje Hizmetleri

ABM Yayınevi firmalara kendi sektörlerine hitap edecek projeler hazırlamaktadır. Bu projeler firmaların istekleri doğrultusunda hazırlanmaktadır. Firmalara yönelik hazırlanan butik çalışmalar, özel bir konuma getirilmektedir.

Proje Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nde çalışmalar proje uzmanı ve yayın danışmanları öncülüğünde firmalara özgü kurumsal çalışmalara yeni bir bakış açısı getirmektedir. Proje uygulamalarına, yeni tasarımlara cevap verebilecek şekilde ve donanımda yapılandırılmıştır.

Önce firmanın istekleri alınır. Profesyonel ekip tarafından araştırmalar yapılır ve butik eserin ortaya çıkarılması için gerekli veriler ekipçe toplandıktan sonra tekrar firma yetkililerine sunum yapılır. İsteğe göre proje sonuçlandırma aşamasına geçilir.

Projeler öncelikle kitap, yayıncılık çalışması olabileceği gibi; konulara, özelliklere ve isteğe göre kültürel formatta farklı şekillerde hazırlanır.