Kitapların en sevdiği mevsimdir sonbahar! 

Sonbahar, adının aksine son değil, başlangıçtır. Hüznü değil, umudu çağrıştırır. Yeni başlangıçlar, yeni hedefler dizilir ardı ardına. Yapılacaklar listesi yapılır, kendine sözler verilir. Bir nevi yeni yıl mevsimidir sonbahar. Sonu olmayan baharın başlangıcı…

Kitapların da en sevdiği mevsimdir sonbahar. Daha çok insanın kapısını çalar, daha çok eve misafir olur, daha çok çocuğa ulaşır.

Bu sonbahar çocuklarınıza daha çok kitap okuyun. Ailenizle birlikte bir kitap kulübü kurun ve ayın kitabını seçip hep birlikte okuyup, tartışın. Çocuğunuzla birlikte daha çok doğa yürüyüşüne çıkın, daha çok gözlem yapın. Sarının, turuncunun, kırmızının, kahverenginin tonlarını inceleyin. Kurumuş yaprakların seslerine kulak verin. Hatta doğa yürüyüşüne çıkarken yanınıza “Meşe Palamudunun Sihri” kitabını size en yakın ormanda okumaya gidin ve meşe palamudunun sihrine birlikte tanıklık edin.

Hoş geldin sonbahar!

Oku:

Yap:

Doğa yürüyüşü yap!

Aşağıdaki görsele tıklayarak görseli yükle ve renkli yazıcı ile yazdır. Doğa yürüşünde karşına çıkanları işaretle ve doğayı keşfet!

Boya:

Topladığın küçük dallar ağacın, topladığını farklı yapraklarda ağacının yaprakları olsun. Şimdi bu ağaca bir isim ver.

Nerede yaşıyor? Özellikleri nedir bizlere anlat.

Pişir:

Balkabağı tatlısı