Sepin İnceer

Sepin İnceer, Üsküdar Amerikan Lisesi ’95, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ’99 mezunu.
Ortağı olduğu girişim sermayesi fonundan (Turkven Private Equity) 2014’te ayrıldı. Halen kadın girişimciliğini destekleyen iki oluşumda yatırımcı.
Sepin, çocuklara, ebeveynlere ve öğretmenlere mindfulness eğitimleri veriyor. 15 seneyi aşkın yoga ve meditasyon tecrübesinin yanında çocuklarla ve yetişkinlerle çalışmak üzere tanınmış terapist ve mindfulness eğitmeni, Bir Kurbağa Gibi Sakin ve Dikkatli kitabının yazarı Eline Snel’den eğitim aldı. Ayrıca Eline Snel’in kurucusu olduğu AMT - Academy for Mindful Teaching’in uluslararası ekibine dahil oldu, Eline’nin rehberliğinde çalışmaya ve Türkiye’de eğitmen yetiştirmeye devam ediyor.
Bilinçli Bebek, Çocuğunuza Kulak Verin ve Oyun Oynama Sanatı gibi önemli ebeveynlik kaynaklarının yazarı, gelişim psikoloğu Aletha Solter ile çalıştı. 2013 yılında Aletha Solter’in Farkındalıkla Ebeveynlik Eğitmenleri arasına katıldı ve bu yaklaşımla yetişkinlere ebeveynlik eğitimleri veriyor.
Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Programı’nın kurucu ekibinde.
Somatik deneyimleme esaslı travma terapisi Organic Intelligence’ın üç yıllık eğitiminde öğrenci. Somatik deneyimleme pratiklerini bütün eğitimlerinin içine dahil ediyor.
Doğana – Doğumda Kadın Hakları Derneği’nin kurucu üyesi.
Çocuklar ve yetişkinler için mindfulness, farkındalıkla ebeveynlik, somatik deneyimler hakkında farklı mecralarda yazı yazıyor.